اینجا هستید
وبسایت شهناز نیرومنش > رسانه > مصاحبه > مصاحبه “مرکز دموکراسی برای ایران” چرا افشای خبر فقدان او می تواند تا این حد برای حکومت ایران وحشت انگیز باشد.

مصاحبه “مرکز دموکراسی برای ایران” چرا افشای خبر فقدان او می تواند تا این حد برای حکومت ایران وحشت انگیز باشد.

مشاهده خلاصه مصاحبه صوتی به صورت اسلاید | مشاهده مصاحبه به صورت ویدیو

متن زیر از وبسایت “مرکز دموکراسی برای ایران” برداشته شده :

عرفان حلقه مجموعه ای از فرادرمانی، سایمنتولوژی و نظریه پیوند شعوری است که تحت عنوان موسسه ای فرهنگی-هنری به همین نام در سال ۱۳۸۰ توسط محمد علی طاهری بنیان گذاشته شد. در سال های اولیه این حرکت مورد تآیید وتقدیر مسئولان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت اما رفته رفته و با گسترش دایره مخاطبانش با محدودیت های روز افزون از جمله پلمب دفتر موسسه، تعطیلی جلسات آموزشی و همچنین دستگیری بنیانگذار و مربیانش مواجه شد.

آقای طاهری تا کنون چند بار بازداشت و زندانی شده است که آخرین آن در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ بود و به اتهامات متعددی نظیر توهین به مقدسات و ورود غیر قانونی به مقولات پزشکی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. اماچند ماه پیش خبری مبنی بر احتمال محاکمه مجدد وی منتشر شد و اخیرآ خبرگزاری رسمی قوه قضائیه گزارش کرد که حکم اعدام آقای طاهری به اتهام فساد فی الارض صادر و به وکیل ایشان نیز ابلاغ گردیده که می توانند درموعد مقرر درخواست تجدید نظر کنند.

دو ماه قبل محمود علیزاده طباطبایی وکیل او اعلام کرده بود که از حکم اعدام موکلش مطلع شده اما هنوز حکم بهاو ابلاغ نشده است، قوه قضائیه در آن موقع ادعای آقای علیزاده طباطبایی را رد کرده بود. تا کنون افراد زیادی از این جریان بازداشت و زندانی شده اند و شاگردان و هواداران عرفان حلقه بارها برای آزادی آقای طاهری دست به تجمع زده اند. عده ای از آنها هم به منظور زنده نگه داشتن مکتبی که محمد علی طاهری پایه گذاشت ناچار به خروج از کشور شده اند.
یکی از این افراد دستیار آقای طاهری خانم ‘شهناز نیرومنش’ است که در عین حال از مربیان عرفان حلقه نیز به شمار می رود. او که در ایران استاد دانشگاه در رشته فیزیک بوده، مدت هاست در آمریکا به فعالیت های حقوق بشری برای اطلاع رسانی و تلاش برای نجات جان محمد علی طاهری مشغول بوده و در این راه مجامع بین المللی و رسانه ها نیزاو را همراهی کرده اند.
شهناز نیرومنش توضیح می دهد که چند ماه پیش آقای طاهری نامه ای از زندان به دست او رسانده تا به آقای احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران برساند و همچنین در رسانه ها منتشر کند که در آن نامه آقای طاهری توضیح داده که تحت شکنجه بازجویان قرار دارد و او را به اعترافات تلویزیونی مجبور کرده اند و در حقیقت ازطراحی یک سناریو توسط نیروهای امنیتی برای از بین بردن او و جریان عرفان حلقه خبر می دهد.
خانم نیرومنش که مسئولیت افشای این نامه را بر عهده داشته، بر اساس اطلاعات موثقی که در اختیار دارد توضیح می دهد که آقای طاهری هفت ماه پیش از زندان اوین به یکی از خانه های امن وزارت اطلاعات منتقل شده و در آنجا با اطلاع از برنامه نیروهای امنیتی به منظور جلوگیری از نقشه شوم خفتی که برایش طرح ریزی شده بود، دست به اعتصاب غذای گسترده زده و زیر شکنجه بازجویان جان سپرده است.
به گفته ایشان از همان هفت ماه پیش که این اتفاق رخ داده تمام اخبار مربوط به دادگاه اخیر و اظهارات وکیل و خانواده یک فریب بزرگ برای سرپوش گذاشتن بر قتل محمدعلی طاهری است. اینکه چرا افشای خبر یک قتل می تواند تا این حد وحشت انگیز باشد را از زبان شهناز نیرومنش بشنوید.

لینک اصلی: بررسی وضعیت عرفان حلقه و بنیانگذار آن محمدعلی طاهری با شهناز نیرومنش – همراه با فایل صوتی

 

شهناز نیرومنش
مدیر مرکز حفظ و نشر آثار استاد محمد علی طاهری - اینتریونیورسالیزم
http://shahnazniroomanesh.com

دیدگاهتان را بنویسید

Top