خانه » نوشته ها » دست نوشته ها » وارونه شدن مفاهیم و واژه های کلیدی در آیین های معنوی به هیچوجه اتفاقی نبوده و نیست

وارونه شدن مفاهیم و واژه های کلیدی در آیین های معنوی به هیچوجه اتفاقی نبوده و نیست

آن سالها که سر کلاس های درس استاد عزیز می نشستم ،و ایشان معنی واژه هایی مثل خدا،دین،دعا،صدقه،عشق و… را در دنیای وارونه و غیر وارونه توضیح میدادند، گمان نمیکردم واژه های کلیدی این آیین معنوی هم به همین زودی، به همان سرنوشتی مبتلا شود که واژه های کلیدی عرفان و دین طی سالها به آن مبتلا شده !
واژه هایی مثل:
صلح،تسلیم،وحدت،ظلم،قضاوت کمی،قضاوت کیفی،امانتداری،کار زمینی،کار آسمانی،رحمانیت الهی،ولی الله،ظاهر،باطن و …. گویا از نو باید رمز گشایی شوند!
حالا خوب میفهمیم که وارونه شدن مفاهیم و واژه های کلیدی در آیین های معنوی به هیچوجه اتفاقی نبوده و نیست؛
ونمیدانم اینبار چه بهایی باید بپردازیم تا مفاهیم صحیح به دست آیندگان برسد؟

Check Also

میراث استاد طاهری، بر خلاف تصور..در دسترس هر میراث خوار ناشایسته ای نیست که بتواند امانتداری را نقض کند و خیانت کند و تحریف کند و همچنان از آن سود برد؛ این آیین هم در عین رحمانیت برای خودش قوانینی دارد بسیار محکم.

نگرشی به گذشته،حال و آینده ی عرفان حلقه

  جدال نیابتی و میراث خواهان بی صلاحیت تا زمانی که دشمنان یک جریان را …

امیدوارم آنانی که آگاهانه و نا آگاهانه تا این زمان چه در مخالفت با شخص استاد و آموزه هایشان و چه با پذیرش استاد و آموزشهای مقدماتی ایشان ولی در نفی حقانیت شهادت ایشان و استمرار آموزه ها در زمان غیبتشان،درمقابل حقیقت ایستاده اند،در زمان باقیمانده تصمیم خود را بگیرند که با علنی شدن«رویایی تشعشعاتی» لاجرم صدمه خواهند خورد. چرا که رحمانیت عام الهی برای این مرحله تمهیداتی خاص در نظر دارد ،و با گذر از این مرحله، نوع تقابل و دفاع یاران حقیقی،از حقانیت استاد طاهری و آموزه هایشان بعنوان:«معلم موعود عهد کهنسالی بشر»، تغییر خواهد کرد؛ و طبق فرمایش استاد عزیز، «آنانی که به تشخیص حق از باطل نرسند و وسط بایستند، هم از مثبت خواهند خورد و هم از منفی.»

آنانی که به تشخیص حق از باطل نرسند و وسط بایستند،هم از مثبت خواهند خورد و هم از منفی

امیدوارم آنانی که آگاهانه و نا آگاهانه تا این زمان چه در مخالفت با شخص …

دیدگاهتان را بنویسید