جشن فارغ التحصیلی مرکز اینتریونیورسالیزم امریکا

جشن فارغ التحصیلی

لینک خبر

در روز یکشنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۳ مراسمی به مناسبت اتمام “دوره های مقدماتی عرفان و خود شناسی” توسط گروهی از اولین دانش پژوهان  آموزه های معنوی “عرفان حلقه” در امریکا، از طرف مرکز اینتر یونیورسالیزم در دانشگاه سی سان (لوس آنجلس-کالیفرنیا) برگزار شد.
عرفان حلقه یک طریقه ی معنوی است که بیش از سی سال قبل توسط آقای محمد علی طاهری در ایران بنیان گذاشته شده است.
در این طریقه ی عرفانی که نتیجه ی مکاشفات آقای محمد علی طاهری است ،سیر و سلوک عملی از طریق حلقه های اتصال به هوشمندی یا همان خرد حاکم بر هستی صورت میگیرد.
دو شاخه ی طب مکمل زیر مجموعه ی عرفان حلقه، فرادرمانی و سایمنتولوژی از دستاورد های علمی متفکر و اندیشمند ایرانی،استاد محمد علی طاهری است که در برخی از مجامع علمی اروپا و آسیا مورد بررسی و تایید قرار گرفته و در حال حاضردر حال بررسی درکشور امریکا میباشد.
همه ی انسانها صرف نظر از فرهنگ و زبان و دین و مذهب و سلیقه و عقیده و نژاد و ملیت و منطقه ی جغرافیایی و سطح سواد و سوابق علمی یا عرفانی میتوانند از اتصال به شبکه ی شعور کیهانی در جهت رفع تنش های جسم، ذهن،روان ونیز ارتقاء کیفی و ادراکی خود بهره ببرند.
در سال ۲۰۱۲ ،پس از موانعی که در ایران برای انتشار افکار و عقاید آقای طاهری ایجاد شد، مرکز اینتریونیورسالیزم توسط تعدادی از  شاگردان ایشان در کالیفرنیا تاسیس گردیده و از تابستان ۲۰۱۲ رسما فعالیت های خود را با هدف آموزش،پژوهش و گسترش مبانی و نظریات علمی-عرفانی استاد طاهری آغاز نموده و از همان زمان دوره های تئوری-عملی عرفان حلقه، با موضوع مقدمه ی خود شناسی و هستی شناسی به صورت حضوری دردفاتر موسسه ی اینتریونیورسالیزم در لوس آنجلس و اورنج کانتی و نیز به صورت آنلاین (زنده -تصویری) برای سایر شهرها وایالت های امریکا و همینطور برای سراسر دنیا در حال برگزار ی است.
گرد هم آیی روز یکشنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۳ ، اولین مراسم فارغ التحصیلی دانش پژوهان عرفان حلقه  بود که با حضورجمع کثیری از دانش پژوهان ، فرهیختگان، اندیشمندان،اساتید دانشگاهها، پزشکان و روانپزشکان،روانشناسان و هنرمندان در دانشگاه سی سان برگزار گردید.
در این مراسم، علاوه براهدای پایان نامه های تحصیلی به دانش پژوهان که توسط مدیر موسسه،خانم دکتر نیرومنش انجام شد،میتوان به اجرای موسیقی سنتی ایرانی به صورت زنده توسط گروه هنری گروه شورانگیز به سرپرستی آرش کمالیان و نیز ارائه ی گزارشات فرادرمانگران و دانش پژوهان از تحولات و تجربه های اتصال روی خود و دیگران اشاره کرد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه گردید.
خانم شهناز نیرومنش بنیانگذار و مدیر موسسه ی غیر انتفاعی اینتریونیورسالیزم امریکا(عضو شورای مرکزی عرفان حلقه و مسئول کمیته ی علمی عرفان حلقه در ایران)، قبل از اهداء پایان نامه ها به فارغ التحصیلان، طی سخنانی با اشاره به امکان ایجاد بیان علمی برای دریافتهای الهامی-ادراکی از طریق انجام کار پژوهشی اشاره نموده وبا توضیح در باره ی زمینه های فعالیت این مرکز، در سه شاخه ی آموزش (education) ، پژوهش (research) و شفادهی (healing)  و بیان دور نمای فعالیت های پژوهشی-آموزشی،از متخصصین و حاضرین در مراسم دعوت به همکاری نمود، تا در صورت دارا بودن امکاناتی برای گسترش اهداف علمی-پژوهشی این مرکز غیرانتفاعی (non profit organization ) هرچه بیشتر در جهت استفاده عملی همه ی انسانها از این هدیه ی الهی گام بردارند.
وی همچنین با اشاره به مسئولیت سنگین کسانی که در این مسیر عرفانی قرار میگیرند، به لزوم رعایت اصل امانت داری  و درک کیفی آموزه ها ،برای معرفی و انتشار صحیح آنها اشاره نمود.