روشنگری شماره 17

روشنگری(۱۷)
========

همراهان همدل
خوشحالم به شما بگویم که:
اقدامات بین المللی در جهت ایجاد فشار بر حکومت ایران در خصوص
پرونده استاد طاهری عزیز،به نتایج مطلوبی رسیده، ولی به دلیل محرمانه بودن برخی اقدامات از انتشار آن فعلا معذوریم.امیدواریم بتوانیم با تجارب بدست آمده بزودی به «سازمانی برای دفاع از حقوق همه زندانیان عقیدتی و دگر اندیشان» تبدیل شویم.

و اما سخنی چند با شما عزیزان
۱-چهار روز قبل استاد عزیز در حالی از درمانگاه زندان به بیمارستان منتقل شدند که پس از چند بار بیهوشی و برگشت به هشیاری با دارو،در بیهوشی کامل(در اصطلاح حالت اغماء یا همان کما) بودند.

۲-قبل از حالت بیهوشی کامل استاد، مسئولین زندان سعی کردند بدون بر آوردن خواسته های استاد،توسط افراد خانواده، ایشان را به شکستن اعتصاب متقاعد کنند که ایشان نپذیرفتند و همانجا اعلام کردند که از اعتصاب غذای تر به اعتصاب غذای کامل(خشک) میروند.

۳-تمام اخبار مبنی بر شکسته شدن اعتصاب غذای استاد طاهری عزیزمان تا این لحظه شایعه است ولی ایشان در حال حاضر در بیمارستان در حال مراقبت پزشکی میباشند.

۴- وکیل جدیداستاد که بر طبق اخبار بیش از ۴۰ روز است وکالت ایشان را بعهده گرفته ،هیچ ملاقاتی تا این لحظه با ایشان نداشته و اقدامی برای تغییر وضعیت ایشان انجام نداده و این در حالیست که بر طبق اخبار رسیده ،بعضی افراد به اسم هزینه ی وکیل مبالغ میلیونی از بعضی همراهان به صورت نقدی دریافت کرده اند.

۵-با آنکه اینروزها در محافل نیروهای امنیتی-حکومتی رایزنی هایی برای رسیدگی به پرونده اتهامی استاد مظلوم در جریان است ،ولی هنوز پرونده باز است و هیچ اتفاق مثبتی جز وعده و وعید تا این لحظه رخ نداده است.

۶-به دلیل ایستادگی استاد بر سر اعتصاب و حرکت شما عزیزان و فشار مجامع بین المللی بر ناقضان حقوق بشر در ایران ،همزمان با ملاقات دادستان کل کشور از استاد طاهری ،«حکومتیان حلقه ای نما» شایعه بسته شدن پرونده اتهامی را در سطح وسیع پخش کرده اند تا دوباره سکوت را حاکم کنند.
۷-در روزهای اخیر از سوی کمیته ای مجهول الهویه منتسب به عرفان حلقه ، که مدتهاست در حال ضربه زدن به استاد و مجموعه است، پیامهای تهدید آمیزی به برخی از فعالان مدنی و حامیان استاد طاهری (بصورت فردی و جمعی)میرسد تا آنها را از ادامه ی اقداماتشان برای آزادی استاد طاهری باز دارد.
پی نوشت:
در خصوص اقدامات غیر قانونی گروهی عرفان حلقه ای نما که به کمک نیروهای امنیتی- اطلاعاتی چنین وضعیتی را برای استاد ایجاد کرده اند(مرتبط با بندهای ۳-۴-۵-۶-۷) اقداماتی در حال انجام است که در باره آن با شما سخن خواهم گفت.
شهناز نیرومنش
۲۷ آبان ۱۳۹۳
۱۸ نوامبر ۲۰۱۴

پیوست روشنگری(۱۷)
===========

هشیار باشید باز با ترفند تایید و تکذیب و گزارشات کذب ساکتمان نکنند.نه وکیل استاد و نه وابستگان نسبی و سببی ایشان اینروز ها هیچکدام به شما پاسخگو نیستند.استاد یک تنه دارند مقاومت میکنند و اگر به خواسته هایشان نرسند پیشاپیش مرگ را انتخاب کرده اند.ایشان هنوز در بیمارستان هستند و اعتصاب غذایشان ادامه دارد ولی هنوز نمیدانیم به اعتصاب غذای تر بازگشته اند یا نه؟مدتهاست آنقدر تنها شده اند و از وکیل و نزدیکان و مسئولین قطع امید کرده اند که ماهها قبل دادخواهی اشان را به مجامع بین المللی رسانده اند.دادستان،رئیس قوه قضائیه ،رئیس جمهور و شخص رهبر نظام مسئول وضعییت ایشان هستند.
http://goo.gl/IPwvAG

ریاست محترم/ گزارشگر محترم حقوق بشر
جناب آقای احمد شهید،احتراما اینجانب محمد علی طاهری ……..

پیوست روشنگری(۱۷)
===========
دوستان عزیز
ساعاتی قبل ،استاد طاهری در بیست و هفتمین روز از اعتصاب غذا و پس از پنج روز بستری بودن در بیمارستان،بدون قبول پیشنهادات و وعده های دادستان کل ،در حالی از بیمارستان به زندان باز گردانده شدند که به ایشان اخطار داده شد که اگر به اعتصاب غذا ادامه دهند،حکم ارتدادشان تایید و امضاء خواهد شد .

اخبار تکمیلی را از طریق کمپین دفاع از ایشان به اطلاعتان خواهیم رساند.
نیرومنش
۲۹ آبان ۱۳۹۳
۲۰ نوامبر ۲۰۱۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید