روشنگری شماره 18

روشنگری(۱۸)
=======
دوستی که خود را رابط همسر استاد معرفی میکند، از ایشان پیغام داده اند که:
-استاد در اعتصاب غذا نیستند واوضاع عمومیشان خوب است
و نه به اون تکذیب کردنتان در مورد اعتصاب غذا نه به اینکه هنوز فکر میکنید ایشون دراعتصاب هستند ،مطمئنا خودشان صلاح دیده اند اعتصاب را بشکنند
-و بعد اخطار داده اند که:در ضمن اگر به این وضع ادامه بدهید در آینده اگر قرار باشد اعتصاب غذای دیگری اتفاق بیافتد کسی باور نخواهد کرد این همان چیزیه که معاندین میخواهند
-و دیگر اینکه در مورد آقای طباطبایی وکیل استاد، هم اجازه بدهید کارشون را انجام بدهند
———————————————————–
پاسخ این دوست را باختصار در پیام خصوصی دادم ولی چون مشابه این شبهه ها را این روزها در اذهان عمومی فراوان ایجاد کرده اند،اینهم پاسخ مبسوط جهت روشنگری:
مطمئن نیستم این پیام از طرف ایشان باشد ولی
۱-اعتصاب غذای اول که اوایل مهرماه خبرش از زبان ناراستان با اغراضی خاص منتشر شد، دروغی بود که هم من و هم شما وهم ایشان میدانیم و نیازی به توضیح ندارد.
۲-از نظر من وارد کردن غذا با قیف و سرنگ در حلقوم فرد معترض زندانی که تازه از بیهوشی بدر آمده، شکستن اعتصاب غذا محسوب نمیشود بلکه معنی شکستن اعتصاب غذا اینست که فرد معترض زندانی با تمایل شخصی شروع به غذا خوردن کند، در برابر رسیدن به خواسته هایش یا پذیرفتن قول و قرار های زندانبانان مبنی بر تحقق خواسته هایش ..ایشان در اعتراض و اعتصاب هستند اگرچه غذای بخور و نمیری در حلقومشان ریخته و یا بهشان خورانده باشند با زور و یا با سرم نگهشان داشته باشند.
۳-این معاندین که از آن صحبت میکنید که سوء استفاده خواهند کرد چه کسانی هستند ؟ وقتی که امور این مجموعه امروز از بالا تا پایین با صلاحدید نیروهای امنیتی برنامه ریزی میشود و به مدد چند ناهمراه عرفانی نما و چند نفر مسبوق به سابقه ی عرفانی و شاگردی ونزدیکی سببی و نسبی آن بزرگوار که نه تنها این جماعت مستعد خواب را لالایی میگویند، بلکه در تلاشند تا سکوت در برابر این ظلم عظیم را قداستی عرفانی ببخشند تا
-هم توجیهی باشد بر عملکرد خود
-هم دستاویزی برای ادامه ی این سکوت این جماعت
-هم آبرویی عرفان پسندانه برای سکوت گرایانی که در آرزوی سردمداری این جمع دیریست در سایه ی عافیت پهلو زده اند .
همان کسانی در بدو دستگیری شان سکوت را به دروغ از قول ایشان جار زدند و پشت وکیل اول سنگر گرفتند با شعار «حمایت از وکیل قانونی استاد ،حمایت از استاد است» توطئه ی سکوت را اجرا کردند.
همان کسانی که هر حرکتی برای ازادی ایشان را به شائبه ای آلودند؛
و حتی نامه ی دادخواهی او را که سندی اجتناب ناپذیر است برای همیشه ی تاریخ بر مظلومیت او و بی غیرتی ما ،انکار کردند.
مگر اینبار که ایشان تا پای مرگ رفته اند، مانند هر بار ،همین معاندان با مخدوش کردن اخبار، شیوه ی حساسیت زدایی از اذهان را پیش نگرفته و برای چندمین بار به این جماعت تحمیل نکردند؟
۴-به خانم بفرمایید هم من هم ایشان میدانیم که استاد از مرگ به زندگی برگشتند پس چرا کتمان میشود؟چرا از سالهای اضافه شده به دوران محکومیت ایشان سخن نمیگویند تا دهان سوء استفاده گران بسته شود؟تا کی ما باید در مجامع بین المللی از سکوت خانواده و نزدیکان چنین انسانی که مایه ی مباهات ناسوتیان و ملکوتیان است ، سر افکنده باشیم؟
و یا اگر نمیتوانند، خانم و خانواده ایشان چرا رسما اعلام نمیکنند که در فشارند و اخباری که از قول آنها منتشر میشود کذب است تا لا اقل این جماعت تکلیف خودشان را بفهمند و راه بر سود جویان بسته شود؟
۵- و اما در مورد آقای علیزاده طباطبایی وکیل سوم ایشان!وکیلی که هنوز نتوانسته بعد از ۱/۵ ماه موکلش را ببیند چگونه میخواهد به او کمک کند؟
در دو دادگاه تشکیل شده اخیر وکیل کجا بود؟که دوباره چند سال به دوران محکومیت ایشان افزودند؟
این وکیل چرا اخبار را سانسور میکند؟
دو وکیل قبلی را گذاشتیم که کارشان را بکنند نتیجه این است که میبینید.مگر در ایران وکیلی استقلال عمل دارد که بشود به آن دلخوش کرد؟خصوصا که این وکیل یک دستش در دست نیروهای حکومتی و دست دیگرش در دست صحنه گردانان و عرفانی نماهای مسبوق به سابقه ی عرفانی باشد ! به وکیلی امید بسته اید که حتی جسارت اعلام خبر علنی اعتصاب غذا یا تشکیل دادگاه موکلش را ندارد در حالیکه دادستان کل کشور علنا صحبت از افساد فی الارض موکلش میکند در رسانه ها!
غنچه قوامی با تلاش این وکیل آزاد شد یا با فشار فدراسیون والیبال؟و آیا اصولا این اطلاعاتی ها مگر زبانی جز زور و فشار میفهمند؟
چرا در هراسید و هراس ایجاد میکنید و نمیگذارید شاگردانشان زور خودشان را برای آزادی معلمشان بزنند؟
شهناز نیرومنش
۲ آذر ۱۳۹۳
۲۳ نوامبر ۲۰۱۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید