روشنگری شماره 30

روشنگری(۳۰)
========
ادعای دیداری کاملا غیر منتظره با استاد طاهری در راهروهای دادگاه!!
صبح امروز فیلمی چند دقیقه ای از استاد محمد علی طاهری،ابتدا از سوی یک وبسایت خبری حکومتی و سپس توسط سایرین در فضای مجازی منتشر شد.
گذشته از آنکه همسویی تحلیل های منابع خبری منتشر کننده، اعم از مخالف و بظاهر موافق آقای طاهری،در حاشیه ی این فیلم چند دقیقه ای، تامل برنگیز است و هر دو بر تایید سندیت فیلم بعنوان مدرکی دال بر سلامت استاد طاهری و موثق بودن خبر تشکیل دادگاه ایشان تاکید میکنند؛
وصرف نظر از “نیتهای پیدا و نهان در انتشار این فیلم” ، و با این فرض که:
-آنطور که ادعا شده، دیدار بصورت کاملا اتفاقی رخ داده !
-محل فیلم مربوط به انتهای راهرو های دادگاه انقلاب بوده و یکی از علاقمندان به استاد اتفاقی از آنجا میگذشته!
-امکان فیلم برداری اتفاقی در فضاهای داخلی دادگاه ها و ساختمانهای قوه قضائیه،باوجود الزام به تحویل موبایل در ورود به این مکانها، وجود داشته!
– صدا و تصویر فیلم منتشره کاملا هماهنگ است و هیچ عدم همخوانی یا حذف و اضافه ای وجود ندارد!
– موبایلی که فیلم توسط آن تهیه شده(چون دیدارکاملا اتفاقی بوده، احتمال حمل دوربین منتفی است) قادر بوده تاریخ تهیه را در پای آن درج نماید!
– استاد آزادانه در راهروهای دادگاه قدم میزنند و در مبلهای از قبل آماده شده می نشینند و خبری از ماموران محافظ ایشان نیست!
-در حالیکه اتهام ایشان افساد فی الارض است و معمولا چنین متهمینی را با دستبند و گاهی با پابند در دادگاهها تردد میدهند،د!ست و پایشان آزاد است!
– استاد پس از ماهها اعتصاب غذا جوانتر و شاداب تر از همیشه هستند!!
و خیلی فرض های دیگر ….

ذکر چند نکته را لازم بنظر میرسد:
۱- دست همه دوستانی را می فشارم که خالصانه در اقصی نقاط دنیا، به هر نحوی با تجمعات صلح آمیز، فعالیت های حقوق بشری و فعالیت های رسانه ای، حکومت را در موضع ضعف قرار داده و آنها را پس از گذشت نزدیک به سه ماه، به پاسخ گویی به سوال: «محمد علی طاهری کجاست؟» واداشته اند.
این فیلم هرچند غیر مستند،نشاندهنده ی استیصال حکومت ایران به نشان دادن واکنشی برای متقاعد کردن شاگردان و دوستداران در رابطه با سلامتی استاد طاهریست، و تن دادن به این واکنش از سوی حکومت نتیجه ی پیگیری مصرانه و پافشاری شاگردان ایشان در داخل و خارج از کشور روی شعار«استاد طاهری کجاست؟» میباشد و قطعا بدون فشارها و فعالیتهای انجام شده، مسوولین پرونده استاد طاهری، هیچگاه خود را در جایگاه جوابگویی، به این سوال مهم قرار نمی دادند.

۲- با توجه به ادعای صحت و سلامتی استاد طاهری عزیز که با انتشار این فیلم تلاش میشود که بیش از پیش به آن دامن زده شود! خواسته ی اصلی ما همچنان رویت جمعی و علنی ایشان توسط شاگردانشان است (شبیه شرایطی که در نوروز ۱۳۹۲ ایجاد شد) و تا زمانی که این دیدار جمعی”و نه ادعای دیدار خانواده و وکیل و بعضی افراد” اتفاق نیفتد، “نسبت دادن هر گونه عکس،صدا،تصویر،پیغام،دستخط از سوی استاد” فاقد ارزش و اعتبار میباشد.

۳)هرچند که همچون همه شما عزیزان و دوستداران استاد عزیز مظلوم، قلبا آرزو دارم که ایشان، همچون تصویرشان در فیلم زیر، در صحت و سلامت کامل باشند، ولی توجه به این نکته در شرایط فعلی بسیار حائز اهمیت است که هشیار باشیم و اجازه ندهیم، اولا:علاقه ی ما به استاد عزیز که هر گونه آمادگی به پذیرش صدمه به وجود نازنین ایشان را از ما میگیرد و قبول این امکان را برایمان سخت و طاقت فرسا میکند،و ثانیا:احترام ما به خانواده ی ایشان که باور استفاده ابزاری حکومت از وجهه خانواده برای پیشبرد اهدافش را ،چه در سطح بین المللی و چه در داخل کشور،برایمان دشوار میسازد، وسیله ای شود در دست “دشمنان استاد و راه او” که در لباس دوست، با قبولاندن اخبار کذب و نگهداشتن مجموعه در شرایط اخبار تاریخ برگشته و به روز نشده، ما را از شرایط عقب نگهدارند و با خریدن زمان، نقشه های شوم بعدیشان را برای تثبیت “عرفان حلقه حکومتی” به اجرا درآورند.
با آرزوی توفیق الهی
شهناز نیرومنش
۲۵ اسفند ۱۳۹۳
۱۶ مارچ ۲۰۱۵

لینک ویدیو

دیدگاه‌ خود را بنویسید