روشنگری شماره 4

روشنگری (۴)
=======
«« چرا دو لینک امضاء برای حمایت از استاد طاهری؟!»»
—————————————
در روزهای گذشته این پرسش از سوی بعضی دوستان مطرح شده که بعنوان پاسخ ، توجه همراهان را به نکات زیر جلب میکنم و از خانواده محترم استاد طاهری تقاضا میکنم در شرایط حساس کنونی، کمی هوشیارانه تر عمل کنند و اجازه ندهند عده ای با مقاصد مشخص و با استفاده از نام و عکس مادر استاد عزیز ،مانند سال گذشته جریان را بسمت دیگری ببرند.
۱-لینک کمپین پیشنهادی (در صفحه ی فعال بنام مادر محترم استاد طاهری ) در فوریه سال ۲۰۱۲ پس از کمپین اول ،از سوی عده ای از همراهان که برای من ناشناس بودند،ایجاد شده و توانسته بود چند صد امضاء جمع کند، در نوامبر ۲۰۱۲ زمانی که برای چندمین بار استاد در معرض تهدیدات جدی قرار گرفته بودند، در تلاشی چند باره از سوی مرکز اینتر یونیورسالیزم امریکابرای جمع اوری امضاء،این لینک به پیشنهاد شخصی با اعلام بنده در رسانه ها فعال شد و امضاهای آن به چند هزار افزایش یافت (به لینک یوتویوبی مردم تی وی بتاریخ ۲۱نوامبر ۲۰۱۲،دقیقه ۱۴ رجوع کنید)، ولی متاسفانه در تابستان ۲۰۱۳ (۴ ماه پس از بازگشت استاد طاهری از مرخصی ۶ روزه نوروز۹۲ به زندان و در آغاز راهپیمایی های زنجیره ای در حمایت از ایشان )در حالیکه نیاز به آبدیت و فعالسازی مجدد آن لینک بود،بعلت عدم همکاری آن شخص،عملا این امر میسر نشد و بعلت عدم دسترسی به مدیریت آن صفحه ، صفحه ی دیگری به کوشش عزیزان فعال در مرکز اینتر یونیورسالیزم برای جمع آوری امضاء در وبسایت
( www.freetaheri.com )
که تصویرش را در زیر میبینید فعال گردید.
۲-بدلایل زیر لینک پیشنهادی در صفحه منتسب به مادر محترم استاد طاهری،از نظر بنده
(با اتکاء به نظر کارشناسانه فعالان در مرکز) از اعتبار و صلاحیت لازم برای جمع آوری امضاء برخوردار نمیباشد:
-آپدیت نبودن مطالب آن از سال ۲۰۱۲
لینک قدیمی است و در متن آن فقط به یک بار اعتصاب غذای استاد اشاره شده که برخلاف نامه استاد است. (در نامه استاد به بیشتر از ۷ بار اعتصاب غذا اشاره کرده اند)
ضمنا در این پتیشن نوشته شده: ایشان از تاریخ 4 می 2011 تا امروز در اعتصاب غذا هستند!! (یعنی کل مدت زندان، بیش از ۳ سال در اعتصاب غذ!؟)
توجه داشته باشید که معرفی این کمپین بی اعتبار در جهت احقاق حق استاد طاهری، خود به ضرر اعتبار مجموعه عرفان حلقه است و اطلاعات نادرست میتواند شائبه فریب مردم را ایجاد کند ومیتواند باعث پیگیری قانونی شود .
-نارسا و گنگ بودن متن معرفی استاد(از نظر محتوا و ترجمه ضعیف)
-ناشناس بودن نام فرد ایجاد کننده ی صفحه ( می توانید نام شخص ایجاد کننده این لینک غیر معتبر را گوگل کنید: John S. Burke و ببینید که این نام، نام یک مدرسه کاتولیک در نیویورک است و هیچ ربطی به عرفان حلقه ندارد.
-عدم اعتماد به حفظ امضاهای جمع آوری شده و امکان از بین رفتن امضاها بدلیل عدم دسترسی افرادمورد اطمینان به مدیریت آن،
همانطور که در اولین کمپین (بهار۱۳۹۰) بدلیل عدم دسترسی مستقیم به مدیریت سایت و اعتماد بنده به گردانندگان آن بیشتر از ۴۵۰۰۰ امضاء از بین رفت.
-امکان وارد کردن اسامی تکراری که کل لینک را از درجه اعتبار برای مجامع جقوق بشرساقط میکند.
۳-علیرغم آنکه ،قرار دادن لینک امضاء در صفحه ای «بنام خانم عزت طاهری» با وجود صحبت های قبلی با خانواده محترم استاد،قرار بود با هماهنگی دوجانبه انجام شود ولی بدون هرگونه هماهنگی صورت گرفته و علیرغم تلاش برای ایجاد هماهنگی های بعدی هم هنوز موفق به تماس نشده ایم،ولی بمنظور حفظ وحدت اعضاء مجموعه ،حول خواست استاد عزیز که همانا محوریت نامه است، بعنوان آخرین راه حل برای هدر نرفتن امضاها، موافقت خود را برای انتقال امضاهای غیر تکراری و معتبر به لینک معتبر زیر (در صورت امکان) و بمنظور جلوگیری از خدشه دار شدن حرکت،اعلام مینمایم.
با آرزوی تشخیص حق از باطل
شهناز نیرومنش
۲۳ تیر ۱۳۹۳
۱۳ جولای ۲۰۱۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید