کمپین کوچ به اوین شاگردان استاد طاهری و پاسخی برای همیشه…

بعد ازاینکه شهادت استاد طاهری را در زمستان ۹۳ اعلام کردم، حکومت بارها با واسطه قرار دادن افراد مختلف، تلاش کرده مرا با به بهانه تلاش برای آزادی استاد طاهری و ادامه فعالیتهای حقوق بشری، با جریان عرفان حلقه ای که نامش را “عرفان حلقه حکومتی” گذاشته ام، همراه کند؛

تا لابد در آینده ی این جریان، که به زعم خود آنرا مصادره کرده اند، همراهشان باشم و روشنگریهایم مزاحمشان نباشد.

در روزهای اخیر، پس از دوسال انتشارفیلم و عکس ساختگی و دفاعیه و دستخط جعلی از استاد،مشغول اجرای “سناریوی کوچ بسمت اوین هستند” و باز پیامهایی بسمتم سرازیر شده که چه نشسته ای که استاد زیر اعتصاب غذا از دست رفت و حامیانش در فشار و نیازمند حمایت و تو همچنان ساکت؟! چرا از کمپین کوج به اوین و… حمایت نمیکنی؟ پاسخ من به همه این پیامها “با اندکی تغییر و تفاوت” برای تک تک فرستندگان ارسال شد و فکر کردم،با وجود تکراری بودن بعضی قسمتها، بد نیست دوستانم نیز در جریان آن قرار بگیرند.

متن پاسخ:

سلام و درود و سپاس از تماس شما،

پاسخ شما را به ادمین واگذار نکرده و شخصا چند سطری مینویسم. تا هم جوابی باشد به شما و هم “برای همیشه پاسخی به پیشنهاداتی مشابه” که هر از چندگاهی و بخصوص در زمان اجرای سناریوهای حکومتی، بسمت بنده سرازیر میشود؛ و هم سندی برای تاریخ.

در ۲ سال گذشته در دهها سمینار و همایش آنلاین و حضوری و مصاحبه و دست نوشته اعلام کرده ام و در تعجبم که چرا بعضی گوشها نمیشنود؟! یا نمیخواهد که بشنود…

ولی باز هم تکرار میکنم که:

*استادطاهری ۲ سال است که دیگردر زندان نیستند.

**این حمایتها هم ۲ سال است که مهلتش سرآمده و هر فعالیت حقوق بشری برای آزادی استاد پس اعلام شهادت چیزی بیش از یک بازی “حکومتی- رسانه ای” نیست.

***سه سال اول دستگیری که استاد انفرادی و شکنجه را تحمل میکرد و به هدایت اتاق فرمان امنیتی ها و سایتهای قلم به مزد فارس نیوز و…. به برکت وجود همسر و وکلای دلسوز ! اخبار سانسور شد و با تلاش شاگردان امانتدار ! فرمان سکوت صادر شد به بهانه سیاسی نشدن پرونده کسی که اتهامش افساد فی الارض بود!! هر فعالیتی مُهر رد خورد و کمپین بدو دستگیری (سال ۹۰) و مصاحبه ها ی سال ۹۱ و تظاهرات سال ۹۲ (پس از اعلام صریح ایشان در نوروز ۹۲) و فعالیت های حقوق بشری سال ۹۳(بعد از انتشار نامه ارسالی استاد از زندان و دادخواهی آخر) را همراهی نکردید و نفی کردید و تضعیف کردید، زمان این فعالیت ها بود نه حالا که مدتیست «او» از دست رفته است.

این کمپین های « یا مرگ یا آزادی استاد» و «کوچ به اوین» و چه و چه هم همگی بازیهای چند لایه حکومتی است، که هر صدای اعتراضی را اگر نتواند خفه کند،تقلید میکند تا با شبیه سازی براحتی مصادره اش کند.

این بازیها شاید برای مشغول کردن عده ای “مردم ناتوان از تحلیل مسائل” و یا ایجاد خوراک تبلیغاتی یرای لابی ها و رسانه های” شریک دزد و رفیق قافله” فایده ای داشته باشد، ولی برای من و تمام کسانی که جاضر نیستند به شعور خود بی احترامی کنند، ارزشی معادل یک شوخی زشت و تلخ و وقیحانه دارد نه بیشتر، و اصولا این لقمه های سفارشی، مناسب کسان دیگریست و اندازه ی دهان ما نیست.

یا میدانید و دست دردست ناخودی ها هستید و… یا نمیدانید و خودی هستید وباورشان کرده اید، که در هر دو صورت جای تاسف دارد، ولی نه جای تعجب ! که پشت هر تحمیق تلخ تاریخی “همدستی دشمن دانا و دوست نادان” اجتناب ناپذیر است.

کمپین “کوچ به سمت زندان” و ” یا مرگ یا ازادی” که برنامه ریزانش لایه ای امنیتی اطراف خانواده استاد و نفوذ کرده در بدنه عرفان حلقه باشند وفیلمهای منتشر شده اش، بعضا از طریق دوربین های مدار بسته اطراف زندان اوین گرفته بشود وخانم حقوق بگیراطلاعاتی،بعد از یک سری خبرسازی و انتشار دستنوشته و تظاهر به بازداشت در هفته های گذشته، بعنوان پیشگام آن، فیلم خودش را منتشر کند و نفودیهای شناخته شده در این سالها صحنه گردانان و قران بدستهای آن بشوند و چند صفحه فیسبوکی و کانال تلگرامی مثل “سپهر امید” و “خبرگزاری عرفان-اِنا” که دقیقا از زمان انتشار عکسهای تقلبی عقد دختر استاد،یک شبه خلق شدند ومستقیما بدست تیم امنیتی وبازجوها ی پرونده استاد اداره میشود، بشوند منبع اخبارش، و بازنشر و پرو بال دادن به این اخبار هم بعهده ی آیدی ها و سایتهایی چون “خبرنگارعرفان حلقه” و “واحد خبرعرفان حلقه” و “جمله خبر” و … باشد که گردانندگانش، شاگردانی هستند که مدتهاست که خود را به امنیتی ها فروخته اند و در سوء سابقه خود مجری گری طرح “سکوت قبل از شهادت” وطرح “نه به اعدام بعد از شهادت” استاد طاهری را یدک میکشند، از نظر من نه اعتمادی به آن است و نه اعتباری دارد.

اعتراضاتی که با قواعد “حکومت تدبیر و امید” (بخوانید حکومت تحمیق و فریب) که روی دیگر همان سکه “حکومت دیکتاتوری” است، شکل بگیرد و بخواهد با رعایت “خط قرمزهای امن نظام” و با “احترام به قوانین همان حکومتی” که استاد را از ما گرفته و با ایجاد فضای “شِبهِ دمکراسی” بنام دفاع از حقوق بشر و فعالیت مدنی، اصول مدنیت و انسانیت را زیر پا گذاشته و بادرخواست از مسببین خون استاد  به آنها مشروعیت دهد و از ساده دلی چند شاگرد بیخبر از بازیهای پشت پرده سوء استفاده کند وچند ده نفر را حالا بعد از شش سال در کنار مهره های نفوذی اطلاعات و ستون پنجم ناخودیها،به میدان بیاورد و با نیت شناسایی و مهار بهتر جریان، به درب زندان اوین بکشاند ومهره های سوخته ی حکومت (که میشناسید و اسم نمیبرم) بعنوان “حامیان سِنی اصلاحگران ” از آن پشتیبانی کنند و در عین پتانسیل سنجی هواداران عرفان حلقه، با هرز دادن توان بالقوه آنها و با “توهم فعالیت مدنی” از آنان کبریت بیخطری بسازد که با روشن وخاموش کردن آن بدلخواه وبسته به شرایط ، صحنه گردانان “پروژه حذف و عبور از استاد طاهری”بتوانند در زمانهای لازم، بنفع سیاستهایشان از آ استفاده و خبرسازی کنند، چه ارزشی میتواند داشته باشد که شایستگی حمایت شدن داشته باشد؟؟!

این شکل و شمایل از جریانات اعتراضی برایم همانقدر مسخره و غیر قابل قبول است که سرگرم شدن واعتماد به اخبار ضد و نقیض خانواده و نقل قولهای محمود علیزاده طباطبایی و قبول دست خط جعلی از استاد و مشارکت در “کمپین نه به اعدام استاد” بعد از شهادت و انداختن گناه همه رسوایی ها، به گردن صرفا بازجوها و ضابطین قضایی و چند نفر مواجب بگیر بهداشت معنوی و همه ی مامورهای معذور، و سبب همه اینها اختلافات شخص، برای کم ارزش جلوه دادن حقیقت استاد و پایین آوردن هزینه رسوایی ببار آمده برای حکومت و رفع اتهام از مسئولین اصلی این خیانت تاریخی.

بگمانم هرکسی از امکان حداقلی تجزیه و تحلیل مسائل برخوردار باشد، میفهمد که استفاده از حضور عرفان حلقه ای ها در “ایجاد جریانهای اعتراضی شِبهِ مدنی ” و البته با” رعایت خط  قرمزها و در چارچوب قوانین تعریف شده ی نظام” جز یک بازی کودکانه برای سرپوش گذاشتن بر حقیقت، مشروعیت دادن به سیستم حاکم و مسببین خون استاد و در عین حال در دست گرفتن ریموت کنترل هواداران برای مهار خشم و اعتراض آنان در صورت آگاه شدن از اصل ماجرا، نبوده و نیست و پر واضح است که اینهم بخشی از همان “طرح حذف و عبور از استاد طاهری و اندیشه او” است که بارها در تمام این سالها در باره اش گفته ام و بعنوان یک طرح امنیتی، در پشت دربهای بسته اتاق فکر سران حکومت با دقت برنامه ریزی میشود.

بگذارید خیالتان را راحت کنم،

«من هرگز با حمایت از چنین جریانات اعتراضی، به آن اعتبار نخواهم داد»

«هرگز در زمین مسببین ناحقی به استاد و با قاعده آنها بازی نخواهم کرد»

« هرگز از مرز باورهای خود که : حقانیت استاد طاهری،خون او،مظلومیت او و پویایی و استمرار و به روز شدن آموزه های اوست، عبور نخواهم کرد»

من هرگز با قرار گرفتن در زیر چتر حمایتی که با تلاش رفرمیستهای فرصت طلب (فرصت را بخوانید اصلاح)

قرار نخواهم گرفت و هرگز به شعورخود و همراهان آگاه، بی حرمتی نخواهم کرد »

رفرمیستهایی (اصلاح طلبانی) که تقابلشان با افراطیون (اصولگراها)،جنگ قدرت است و نقطه اشتراکشان با آنها اوجب واجبات بودن حفظ نظام جور ؛

و کمترین اتهام داخل نشینانشان مشارکت در جرم و سیاست گذاری برای بازیچه قراردادن پیروان جریان عرفان حلقه و خارج نشینانشان با ظاهر شدن در کسوت ژورنالیست وصاحبان رسانه و فعال حقوق بشر، با وجود یدک کشیدن نام اپوزوسیون، کاملا همسو با پروپاگاندای حکومتی حرکت کرده و نه تنها در ۲ سال گذشته اخبار دیکته شده از حکومت برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی بزرگ را پوشش دادند،

بلکه علیرغم ادعای دمکراسی خواهی اشان که گوش فلک را کر کرده، با زیر پا گذاشتن اصول اخلاق حرفه ای، کاملا عیر مسئولانه ویکطرفه عمل کرده،

و صدا و قلم مرا که در مقابل ظلم حکومت بود در بایکوت کامل خبری کامل قرار داده و ندای حق خواهی جمع کثیری از شاگردان استاد طاهری را کاملا نشنیده گرفتند.

همانطور که یکسال قبل در تماس تلفنی به زیبا محمدیان، همسر سابق استاد طاهری گفتم، بشیوه ی خود وبا امید به لطف الهی و هدایت هوشمندی، از راهی شرافتمندانه، در کنار باورمندان به

عرفان حلقه اصیل( فرامذهب، فراحکومت، فرا سیاست و فراکل نگر)

دفاع از حقانیت استاد و افشای حقیقت را دنبال خواهم کرد

و تا زمانی که زنده باشم از این مهم دست نخواهم کشید.

… صبر میکنیم تا ببینیم اسناد رسمی ما که منتشر شد، شما و این جماعت چه خواهید کرد؟

اگر همدستشان نباشید آیا شهامت اقرار به اشتباه را دارید؟

یا اینکه باز هم نادیده خواهید گرفت و

بر طبل خالی خواهید کوفت و سکوت خواهید کرد و

نعل وارونه خواهید زد؟

بامید تشخیص حق از ناحق

با احترام

شهناز نیرومنش

۲۸ آذرماه ۱۳۹۵ خورشیدی

۱۸ دسامبر ۲۰۱۶ میلادی